Jak působí modré světlo na náš organismus? | Supereyes
top of page

Jak působí modré světlo na náš organismus?

Pokud často přes den i večer koukáte do el. zařízení, určitě už jste na sobě někdy zaznamenali příznaky působení modrého světla - pálení a suchost očí, bolest hlavy, problémy s usnutím a špatný, nekvalitní spánek.

 

Náš organismus dokáže rozlišit den a noc - jedná se o tzv. cirkadiánní rytmus. V noci začne naše tělo produkovat hormon melatonin, který ve spánku čistí naše tělo a aktivuje se právě tmou. Když se ale večer vystavujete modrému světlu, tvorba melatoninu se zastaví a váš organismus má pocit, že je stále den - modré světlo je totiž obsaženo i ve slunci. Vaše tělo si díky tomu neodpočine, budete unavení, nevyspalí a tak i náchylnější k různým nemocem. 

Co vše tedy způsobuje modré světlo z vašich el. zařízení nebo osvětlení?

  • nemůžete v noci usnout a spánek není kvalitní, což vede i k oslabení a vyčerpání vašeho organismu

  • pálení a suchost očí

  • bolest hlavy

Yoga Practice

Jak se proti němu chránit?

Jsou různé možnosti, jak se proti modrému světlu chránit - ideálně se 2-3 hodiny před spánkem žádnému nevystavovat. Pokud to ale jinak nejde, řešením jsou právě naše brýle. Kromě toho, že budou chránit váš zrak a mírnit bolesti očí a hlavy, pomůžou vám i s vaším spánkem a správným fungováním organismu. 

 

Najdete u nás rovnou dvě varianty brýlí:

 

Ty, které blokují 30-33% modrého světla a mají jen lehce nažloutlá skla - vypadají nenápadně, stylově a perfektně vás ochrání především přes den při práci u PC.

 

Pokud chcete maximální ochranu i večer, kdy je třeba blokovat modrého světla co nejvíce, právě kvůli zmiňovanému spánku, doporučujeme naše modely, které blokují rovnou 75% modrého světla.

Naše brýle

Naše brýle mají CE certifikaci a prošly všemi potřebnými testy pro změření míry blokace modrého světla, které se vyskytuje ve vlnových délkách 380-500nm. Jsou z kvalitních materiálů a klademe velký důraz na jejich provedení a detaily.

8FF0004F-00F0-429E-A55C-DB9483BA0A0E.JPG
76C6E576-7144-4405-8E0F-8EE3F5E0A2A1 2.J
bottom of page